Bardzo ważnym aspektem produkcji ekologicznej jest sama sprzedaż. Rolnicy często sprzedają swoje produkty klientom indywidualnym, jednak gdy w grę wchodzą większe ilości towaru często rolnicy udają się do masowych skupów, czy hurtowni gdzie otrzymują stosunkowo niskie ceny. Dobrym wyjściem z tej sytuacji jest nawiązanie bezpośredniej współpracy ze sklepami oferującymi żywność ekologiczną. Pomijając pośredników, rolnik jest w stanie otrzymać wyższą cenę za swoje produkty, a sklep ma świeższy towar i informacje z pierwszej ręki dotyczące oferowanych przez siebie produktów. Poniżej przedstawimy przykład sklepu, który wybrał tą właśnie drogę współpracy z rolnikami ekologicznymi.

Sklep Lubczyk w Grodzisku Mazowieckim – wypowiedź właścicieli sklepu Małgorzaty i Krzysztofa Rosłonek
Pomysł założenia sklepu ekologicznego Lubczyk w Grodzisku Mazowieckim, zrodził się trzy lata temu. Od dawna byliśmy świadomi tego, że jakość żywności oraz sposób jej wytwarzania ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Szukaliśmy dostępu do zdrowej i smacznej żywności. Mieliśmy nadzieję, że  ludzi podobnych do nas  jest więcej. Wcześniej w naszym mieście ekologiczne warzywa, owoce czy mięso były nieosiągalne.. Produkty  certyfikowane  można było kupić w oddalonej o 30 km Warszawie. Postanowiliśmy podjąć się misji dostarczenia mieszkańcom naszego miasta i okolic zdrowych ekologicznych produktów.

Początki nie były łatwe. Analiza rynku dostawców i dotarcie do odbiorców to długi i pracochłonny proces. Odwiedziliśmy wiele targów ekologicznych w poszukiwaniu ciekawych i wartościowych produktów, które mogłyby się znaleźć na półkach naszego sklepu. Nawiązaliśmy kontakty z rolnikami, którzy prowadzą gospodarstwa ekologiczne. Dziś, dzięki temu w świeże warzywa i owoce zaopatrujemy się bezpośrednio u nich. Jest to niezwykle ważne ponieważ klienci wiedzą skąd i od kogo one pochodzą. Mogą nawet zapytać rolnika w jaki sposób były uprawiane.

Słuchamy naszych klientów i to przede wszystkim dzięki nim i dla nich powstaje i kształtuje się asortyment naszego sklepu. Istniejemy właśnie po to, aby zaspokoić ich potrzeby. Jesteśmy otwarci na propozycje i sugestie osób odwiedzających nasz sklep. Nasi klienci często radzą nam jakie produkty warto wprowadzić do sprzedaży więc oferta naszego sklepu sukcesywnie się powiększa. Obecnie w ofercie mamy ok. 2000 produktów. Przywiązujemy ogromną wagę do jakości naszych towarów. Nasz sklep oferuje bogaty wybór żywności ekologicznej, naturalnych kosmetyków, środków czystości oraz książek poświęconych tematyce odżywiania, różnorodnych diet i ich wpływowi na zdrowie.

Staramy się również rozbudzać świadomość i dostarczać wiedzę na tematy związane ze zdrowiem, dietą i ich wzajemnym powiązaniem. Organizujemy spotkania z lekarzami i dietetykami. W ten sposób próbujemy pokazać, że zmiana nawyków żywieniowych prowadzi do zdrowia, lepszej kondycji fizycznej i psychicznej.

W naszym sklepie staramy się traktować każdego indywidualnie. Nie traktujemy naszych klientów przedmiotowo, jedynie jako segmenty rynku. Nasi klienci wiedzą, że mogą nam zaufać, a my zawsze staramy się im pomóc. Jest to ważne w dzisiejszym zglobalizowanym świecie rządzonym przez wielkie korporacje i sieci supermarketów, gdzie człowiek jest tylko narzędziem do osiągania zysków przez firmy.

Zapraszamy do sklepu Lubczyk – ul. 11 listopada 32, Grodzisk Mazowiecki lub na stronę internetową http://www.lubczyksklep.pl